Изключителна драма! Иран повали 10 от Уелс с два гола след 98-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
iran uels
Снимка: twitter.com/cymru
-
-

Иран победи Уелс по изключително драматичен начин във втория мач на двата отбора в група „В“ на Световното първенство в Катар. На стадион „Ахмад бин Али“ персийците се наложиха с 2:0, като и двете попадения паднаха след 8-ата минута на даденото продължение на мача. В края на редовното време пък Уелс остана с човек по-малко.

В 10-ата минута Конър Робъртс центрира отдясно. Кийфър Мур засече, но Хосеин Хосеини спаси.

Персийците отговориха моментално. Сердар Азмун бе изведен сам срещу Уейн Хенеси. Вместо да стреля, той намери Али Голизадех, който прати топката в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада.

В 23-ата минута Рамин Резаеян центрира от фал. Оставеният непокрит в наказателното поле Азмун засече с глава, но покрай дясната греда на Хенеси.

Иран по чудо не поведе 6 минути след началото на втората част. Сердар Азмун нахлу в наказателното поле и стреля отблизо, но в лявата греда. Топката стигна до Али Голизадех, чийто шут от 20-ина метра пък нацели десния страничен стълб. Азмун направи добавка с глава, но Хенеси някак успя да спаси.

В 73-ата минута Саид Езатолахи с удар от границата на наказателното поле насочи в долния десен ъгъл на вратата. Хенесеи обаче демонстрира чудесен рефлекс, плонжира и с една ръка успя да избие в корнер.

В 84-ата минута Бен Дейвис стреля мощно от границата на наказателното поле. Хосеини успя да с върха на пръстите да докосне топката, което се оказа достатъчно да я избие в корнер.

В ответната атака Мехди Тареми получи прекрасен извеждащ пас от дълбочина. Излезлият далеч извън наказателното си поле Хенеси обаче го повали с каратистки прийом. Първоначално главният съдия вдигна жълт картон на вратаря, но след преглеждане на ситуацията с ВАР промени решението и го изгони. Така Уелс остана с човек по-малко.

Почти веднага след това Махди Тораби изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

Драмата настъпи, когато изтече 8-ата минута на даденото продължение. Футболистите на Уелс не успя да изчистят добре. Топката стигна до Ружбех Чешми, който с изключителен изстрел от над 20 метра я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

120 секунди по-късно Иран направи светкавична контра. Рамин Резаеян излезе сам срещу вратаря и много фино копна над него за крайното 0:2.

УЕЛС: 1. Уейн Хенеси, 5. Крис Мефам, 6. Джо Родън, 4. Бен Дейвис, 14. Конър Робъртс, 10. Аарън Рамзи, 15. Итън Ампаду, 8. Хари Уилсън, 3. Нико Уилямс, 11. Гарет Бейл, 13. Кийфър Муур

Селекционер: Роберт Пейдж

ИРАН: 24. Сейед Хосеин Хосеини, 5. Милад Мохамади, 19. Маджид Хосейни, 8. Мортеза Пуралиганджи, 23. Рамин Резаеян, 3. Ехсан Хасайфи (к), 6. Саид Езатолахи, 21. Ахмад Нуролахи, 17. Али Голизадех, 9. Мехди Тареми, 20. Сердар Азмун

Селекционер: Карлош Кейрош