Ботев (Пд) отнесе Черноморец за Купата! Ману се развихри, Мертенс с гол-шедьовър (ВИДЕО)

0
elvis manu
-
-

Ботев (Пд) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. В 1/16-финалаен мач, „канарчетата“ се наложиха като гости на Черноморец (Балчик) с 3:0. В следващия кръг пловдивчани се изправят срещу Славия на стадиона в „Овча Купел“.

Пловдивчани започнаха ударно и поведоха след по-малко от 90 секунди игра. Елвис Ману получи на границата на наказателното поле, влезе в него и от ъгъла на вратарското стреля прецизно по диагонала за 0:1.

В 23-ата минута „канарчетата“ удвоиха аванса си. Антоан Бароан центрира отляво. От границата на вратарското поле пък Елвис Ману засече с глава, отбелязвайки втория си гол в мача за 0:2.

240 секунди след това Току изведе Конате в наказателното поле. Ударът на последния обаче бе спасен от Иван Иванов.

В 50-ата минута Ману можеше да оформи своя хеттрика. Шутът му от малък ъгъл обаче не бе достатъчно прецизен.

В 52-ата минута Мохамед Нбаче беше близо до това да върне интригата в мача. Добрият му удар от фал, обаче премина на сантиметри от целта.

В 68-ата минута Ботев оформи класиката в резултата. Дилан Мертенс реализира изключително красиво попадение като с шут от дъгата пред наказателното поле прати топката под гредата за 0:3.

В 79-ата минута шут на Антоан Бароан бе отразен с мъка от Иванов. Скоро след това Бароан пробва и с удар от наказателното поле, но отново Иванов спаси. Секунди след това стражът на Черноморец отрази и изстрел на Траоре.