0
spain
-
-

Испания си позволи лукса да загуби с 1:2 от Япония в последния мач от груповата фаза на Световното първенство. По този начин футболистите на Луис Енрике завършиха на второ място в групата именно след самураите, но и се разминаха с Бразилия в потока на Световното в Катар. Загубата на „Ла Фурия“ изхвърли Германия от Световното първенство, въпреки че Бундестимът спечели с 4:2 срещу Коста Рика.

Испания поведе в резултата в 12-ата минута. Сесар Аспиликуета центрира отдясно, Алваро Мората се измъкна от защитниците на Япония и от непосредствена близост вкара с глава, а вратарят Шуичи Гонда нямаше никакви шансове за реакция.

Япония започна шеметно второто полувреме, като успя да осъществи обрат само за три минути.

Японците изравниха резултата в 48-ата минута. Япония направи убийствена преса и принуди Испания да сбърка. Унай Симон не отигра по най-добрия начин топката. Стражът я изрита към тъчлинията, но Джуня Ито се пребори. Той отклони към влезлият преди минути Доан. Последва мощен удар от границата на наказателното поле, Симон успя да докосне топката, но не и да я отрази – 1:1.

Япония поведе с 2:1 в 51-ата минута. Доан получи отдясно и с пас по земя на далечната греда намери Каору Митома. Със сетни усилия нападателят успя да стигне до топката, преди тя да напусне очертанията на терена с пълния си обем. Той отклони към Ао Танака. От вратарското поле на полупразна врата Танака с лекота бутна топката в мрежата за 2:1. Виктор Гомес първоначално не зачете гола и отсъди удар от вратата. Повторенията по-скоро показаха, че топката е напуснала терена, но системата ВАР отсъди, че не е с целия си обем, така че главният рефер промени отсъждането си

Испания можеше да изравни резултата, но Гонда се намеси на няколко пъти решаващо.

В 90-ата минута той последователно отрази удари на Марко Асенсио и на Дани Олмо.

Така Испания завърши на второ място в своята група с 4 точки.

На осминафиналите Испания ще играе срещу Мароко.