0
sausulo
-
-

Сасуоло изненадващо победи гостуващия Интер с 1:0 в среща от първия кръг на италианската Серия „А“. Преди началото на мача, както и на всички други от кръга, футболистите отдадоха почит на загиналите в трагедията на моста Понте Моранди в Генуа.

Единственото попадение за домакините, в чийто редици бе бившият играч на Левски Мехди Бурабия, отбеляза Доменико Берарди в 27-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Миранда срещу Ди Франческо.

Стефан де Фрай, Матео Политано, Квадво Асамоа и Лаутаро Мартинес направиха официалния си дебют с екипа на “нерадзурите” като титуляри, а на пейката останаха привлечените още Балде Кейта и Шиме Върсалко. Сред резервите бе и бранителят Милан Скриняр, който се оплакваше от контузия през седмицата. Раджа Наинголан бе извън състава на гостите, след като лекува травма в лявото бедро. Мауро Икарди, появилият се като резерва Иван Перишич и компания обаче така и не успяха да стигнат до гол във вратата на Сасуоло и започнаха сезона със загуба.

Парма се завърна в елита с домакинско равенство 2:2 срещу Удинезе. Роберто Инглезе (43) и Антонино Барила (59) бяха на път да осигурят трите точки на „дуковете“, които обаче допуснаха изравняване в рамките на четири минути. Ажентинецът Родриго де Паул (65-дузпа) и Секо Фофана (69) от Кот д‘Ивоар донесоха точката за „фриуланите“.

Емполи отбеляза своето завръщане в Серия „А“ с убедителна домакинска победа над Каляри с 2:0 след голове на босненеца Руде Крунич (14) и Франческо Капуто (52).

Болоня пък загуби на старта у дома от СПАЛ с 0:1. Голът за гостите реализира словенецът Ясмин Куртич (71), а домакините завършиха мача в намален състав, след като в 89-ата минута влезлият като резерва унгарец Адам Наги получи втори жълт и червен картон.