И Локо (Сф) не прости на Славия! „Белите“ фенове викнаха „оставка“

0
slaviq lokomotiv plovdiv (3)

Славия загуби като домакин на Локомотив (София) в мач от IX кръг на efbet Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ „белите“ отстъпиха с 1:2.

Преди да е изминал четвърт час Галин Иванов шутира мощно, но топката разтресе горната греда.

Последва сериозно спиране на срещата – за десет минути. Виктор Генев се сблъска във въздуха с вратаря на Локомотив (София), след което падна лошо на тревата. На терена влезе лекарският екип на Славия, а скоро след това централният защитник легна на носилка с шийна яка и беше изкаран с линейка от стадиона. На мястото му влезе Венцислав Керчев.

В 31-ата минута шут на Диого Тейшейра бе избит с една ръка от Светослав Вуцов.

Локомотив поведе 180 секунди по-късно. Франса намери Симеон Мечев на 17-18 метра от вратата на „белите“, последва красив удар на опитния халф и въпреки плонжа на Вуцов топката се спря в далечния ъгъл за 0:1.

В 54-ата минута Йон Бакеро пробва да застраши мрежата на Локомотив, но Александър Любенов улови топката.

В 60-ата минута Стив Траоре постави началото на акция на гостите, завъртя се пред наказателното поле и шутира, но топката се спря в страничната греда на рамката на славистите.

В 67-ата минута Александър Любенов се прояви с отлично спасяване пред голлинията на Локомотив. Юношата на Левски отби с чудесен рефлекс изстрел на Мартин Сораков от десетина метра.

В 70-ата минута Локомотив удвои аванса си. Стив Траоре получи пас отдясно, напредна и с премерен изстрел намери далечния ъгъл зад Светослав Вуцов – 2:0 за момчетата на Данило Дончич.

В 77-ата Славия се върна в мача. Галин Иванов се оказа на точното място в наказателното поле на „червено-черните“ и с точен удар с глава резултатът беше намален – 1:2.

Някъде по това време над стадион „Александър Шаламанов“ се разнесоха викове „оставка“.