И капитанът на Северна Ирландия не ни брои за живи: Под нас са в ранглистата, трябва да ги бием

0
-
-

33-годишният нападател Кайл Лафърти, който беше капитан на Северна Ирландия при поражението снощи с 1:2 от САЩ в контролна среща, смята за задължителна победата на своя тим над България.

Нападателят, който беше основен голмайстор на отбора в кампанията за място на Евро 2016, сега има по-второстепенна роля. Но от гледна точка на опита си смята, че отборът трябва да спечели всичките си домакинства, ако иска да се конкурира с италианци и швейцарци за първите две места.

„Отнася се особено за мача с България- отбор, поставен под нас в ранглистата на ФИФА“, казва таранът.

„След като загубихме от Италия, положителното представяне беше през второто полувреме, така че всички ние сме развълнувани да излезем за мача с България. Очевидно мениджърът даде почивка на няколко играчи в мача със САЩ, за да им осигури свежест в краката за сряда.

Не искам да оказвам натиск върху момчетата, но ако искаме да имаме думата в битките за място на Мондиала, това е мач, който трябва да спечелим. Ако се представим както в последните няколко мача, тогава ще се получи“, допълни Лафърти.