И Антверп не пожали Лудогорец! „Орлите“ с пет загуби от пет мача

0
-
-

Лудогорец записа пета загуба от пет мача в групите на Лига Европа. „Орлите“ отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Антверп и остават с нулев точков актив. За капак, в 90-ата минута Григоре получи червен картон.

Антверп можеше да поведе след само 120 секунди игра. Мийоши проби отдясно и пусна успореден пас. Геркенс засече на шпагат от вратарското поле, но покрай лявата греда на Владо Стоянов.

Лудогорец отговори в 8-ата минута. Антон Недялков нанесе хубав удар извън наказателното поле, който обаче премина покрай левия страничен стълб.

Антверп откри резултата в 19-ата минута чрез Мартан Онгла. Камерунецът отбеляза изключително красиво попадение, като с мощен изстрел пред дъгата на наказателното поле прати топката от вътрешната страна на лявата греда за 1:0.

В 25-ата минута белгийците по чудо не удвоиха аванса си. Мийоши получи в наказателното поле и, вместо да стреля, пусна към Бенавенте. Последният пък направи фрапантен пропуск, като 3-4 метра пред голлинията прати топката над напречната греда.

След половин час игра домакините имаха нова отлична ситуация. Ударът по диагонала от наказателното поле на Геркенс, обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 38-ата минута Юклерод получи на чиста позиция в наказателното поле. Изстрелът му по диагонала обаче мина до лявата греда.

60 секунди по-късно Геркенс опита да изненада Владислав Стоянов с удар в близкия ъгъл. Той обаче нацели лявата греда.

Лудогорец можеше да изравни само 20 секунди след началото на втората част. Десподов нахлу в наказателното поле и остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе избит от Бутез в корнер. След неговото изпълнение Де Лает игра с ръка в собственото си наказателно поле. Главният съдия Орел обаче не посочи бялата точка.

Секунди след това Лудогорец направи нов огромен пропуск. Терзиев изведе чудесно Чибота очи в очи със стража на домакините. Бутез обаче спаси и това положение.

По-добрата игра на Лудогорец през второто полувреме даде резултат в 53-ата минута. Каули изведе в наказателното поле Кирил Десподов, който с хубав удар с левия крак прати топката покрай излезлия да го пресрещне Бутез за 1:1.

В 61-ата минута Антверп можеше да възстанови аванса си. Юклерод бе изведен сам срещу вратаря, стреля покрай него, но топката срещна дясната греда.

Това обаче се случи в 72-ата минута. След центриране от фал на Рафаелов, Де Лает засече неспасяемо с глава за 2:1.

Антверп сложи точка на спора в 87-ата минута. Мийоши намери на отлична позиция в наказателното поле Бенсон Мануел, който без забавяне прати топката в мрежата за 3:1.

В последната минута на редовното време Лудогорец остана с човек по-малко. Драгош Григоре фаулира Букани, за което получи втори жълт и съответно червен картон.