Холанд – машина за голове, която чупи рекордите един след друг

0
erlingholand

Машината за голове Ерлинг Холанд вкара нови две попадения за Манчестър Сити при победата с 4:1 над Саутхемптън и вече има 30 гола от началото на сезона във Висшата лига.

За да достигне до тази бройка попадения, 22-годишният норвежец се нуждаеше от 27 мача. Никой друг футболист не е правил това толкова бързо в историята на английския елит.

Освен това Холанд изравни рекорда на Висшата лига от 44 гола, реализирани от един футболист във всички турнири в рамките на един сезон. Най-доброто постижение беше поставено от Рууд ван Нистелрой с екипа на Манчестър Юнайтед през 2003 г., а 15 години по-късно беше изравнено от Мохамед Салах с Ливърпул.

Сега Ерлинг Холанд има поне още 12 мача, в които да подобри рекорда. На Манчестър Сити предстоят 9 срещи от Висшата лига до края на сезона, четвъртфинал за ФА Къп срещу Шефилд Юнайтед и два четвъртфинала на Шампионската лига с Байерн. При успех на „гражданите“ срещу „остриетата“ и баварците, то броят на мачовете ще се увеличи.