Девойките ни с драматична загуба от Финландия

0
balgaria 19 devoyki

Малшансът лиши националният отбор на България за девойки от първи точки във втората фаза на европейските квалификации. Нашите момичетата изнесоха силен двубой и водеха с 2:1 срещу Финландия, но в края допуснаха обрат. Въпреки това тимът ни заслужи положителни оценки за представянето си срещу силния съперник

Тимът на Финландия, който бе записал разгромен успех с 3:0 над домакина на Евро 2023 Белгия в първия си мач, бе изненадан от организираната игра на българския тим. След равностойно начало, скандинавският отбор откри резултата чрез Инка Саряноя в 19-ата минута, но точно преди почивката България нанесе двоен удар. В 43-ата минута Надежда Иванова изравни от фаул, а веднага след това Преслава Йорданова изведе „лъвиците“ напред след асистенция на Сергеева.

Резултатът се задържа непроменен до последните десетина минути благодарение на силната ни игра в защита, но в 81-ата минута Линдстрьом все пак изравни. В продължението Антикайнен донесе ценни 3 точки за Финландия.

Последният мач на България WU19 от група А7 на втората фаза на евроквалификациите е срещу Белгия на 11 април от 19:00 ч.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 8. Кристиана Караиванова, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 5. Ева Атанасова (84 – 6. Теодора Методиева), 22. Преслава Йорданова, 14. Димитра Иванова, 16. Елизабет Велкова, 7. Антония Ангелова (79 – 9. Виктория Цветкова), 10. Надежда Иванова (90 – 11. Божидара Иванова), 19. Александра Сергеева (84 – 18. Ивета Андрейчева).

Селекционер: Троян Радулов.