Хебър шокира и приземи Локо Пд с късна драма, вратарска грешка закопа „смърфовете“

0
lokomotivpd
-
-

Хебър удари силен плесник върху амбициите на Локомотив Пловдив, след като победи „смърфовете“ с 2:1 при гостуването си от 22-ия кръг на Първа лига. Локомотив Пловдив допусна обрат в срещата, след като първо поведе с гол на Христо Иванов. През второто полувреме с голове на Марк-Емилио Папазов и Шейх Диаманка, Хебър стигна до победата. „Смърфовете“ изпуснаха страхотна възможност да се приближат до първите три в класирането.

Любопитна подробност бе, че на вратата на Локомотив Пловдив не бе титуляра Динко Хоркаш, но това е донякъде очаквано, тъй като неговият договор с клуба изтича в края на сезона, а хърватинът няма да го поднови и ще напусне като свободен агент.

След много добра атака, Мартин Райнов комбинира с Димитър Илиев, а той взаимодейства с Ангел Лясков, който се озова на отлична позиция, но завършващият му удар бе разочароващ.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 10-ата минута. Оливер Камдем получи на десния фланг и центрира в наказателното поле към Йоан Баи. От близко разстояние той стреля, но Петър Дебърлиев спаси. След това топката попадна в Христо Иванов, който от близко разстояние нямаше как да пропусне да се разпише.

В 24-ата минута главите на Христо Иванов и Жоао Сеско се сблъскаха. Наложи се Александър Томаш да прави принудителна смяна, тъй като Иванов пострада повече и на негово място в игра се появи Мичи Нтело.

В 35-ата минута домакините бяха много близо до удвояването на преднината си. Бабакар Дион проби в наказателното поле, справяйки се с няколко защитници, след което пусна към Йоан Баи. Той стреля, но не намери очертанията на вратата, пазена от Дебърлиев.

В 45-ата минута Ангел Лясков се измъкна от защитата на Хебър и се озова сам срещу Дебърлиев. Навреме той беше настигнат и притиснат. Следователно не съумя да нанесе добър завършващ удар. Стражът на гостите хвана топката без никакви проблеми.

Втората част започна с добра възможност за Хебър. Марк-Емилио Папазов си освободи пространство за изстрел и отправи такъв, но над напречната греда.

В 51-вата минута резултатът беше изравнен. Централният бранител Стефан Цонков се включи в нападението и овладя на десния фланг. Той центрира меко към Марк-Емилио Папазов. Той беше забравен на далечната греда и с глава преодоля Томов за 1:1.

В 57-ата минута попадение на Локомотив Пловдив не беше зачетено заради засада. При центриране от ъглов удар Хорхе Сегура отклони с глава. Топката се беше насочила към мрежата, но точно пред голлинията Димитър Илиев инстинктивно я довкара. Само че капитанът на домакините беше в положение на засада и страничният рефер вдигна високо своя флаг. ВАР потвърди преценката му.

Час игра след началото Петър Кузев посочи бялата точка. Бабакар Дион стреля, а топката срещна ръката на Георги Вълчев. След няколко минути обаче ВАР се намеси и извика Кузев да преразгледа ситуацията. Той прецени, че топката първо среща бедрото на Вълчев, след което лявата му ръка. Затова наказателният удар беше отменен.

Дълбоко в добавеното време на мача Ангел Лясков получи втори жълт картон, след опит за удар срещу противников футболист.

В 12-ата минута на добавеното време гостите стигнаха до победен гол. Кристиан Томов излезе да улови една изритана топка, но се спря. В същото време Евандро и Ефе Али изпуснаха Ангел Бастунов и Шейх Диаманка, а последният надскочи Али и с глава прати топката в опразнената от Томов врата за крайното 1:2.

След тази загуба Локомотив Пловдив е четвърти с 41 точки, но може да бъде изместен от тази позиция, ако Левски победи Арда. Хебър е дванадесети в класирането с 23 точки.