Хебър с класика срещу Марица във втората си контрола

0
-
-

Втородивизионният Хебър надигра с 3:0 Марица(Пловдив) в контролен мач, който завърши преди малко на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Точни за пазарджиклии бяха Тодор Чаворски, Иван Дишков и Живко Петков.

До почивката домакините имаха сериозно игрово превъзходство и взеха аванс от два безответни гола. Най-напред в 26-та минута Тодор Чаворски разстреля с глава Илия Николов, а в 42-та се разписа и юношата на „зелените“ Иван Дишков. След паузата и в двата тима бяха направени куп смени.

В началото на полувремето Олджай Алиев изтърва най-чистото положение за кършиаклии. Той се освободи от отбраната на Хебър и стреля мигновено, но Александър Любенов спаси коварната топка.В 55-та минута след бърза контраатака Живко Петков бе изведен на ударна позиция от Станислав Маневски и прати топката в мрежата на Илия Николов за крайното 3:0. След този гол домакините намалиха оборите И повече голове не паднаха.

Майко мила! Созопол вкара 10 на Верея в Стара Загора!

В събота Хебър ще играе срещу Загорец(Нова Загора) в Хисаря, а Марица ще срещне селекцията U19 на съгражданите си от Локомотив.