Домжале обърна Левски след сериозни гафове на новия „син“ вратар

1
-
-

Левски загуби с 1:2 от Домжале в контролна среща. Това бе първа проверка на „сините“ за 2021 година. Двубоят се проведе на тренировъчната база в Умаг.

Левски можеше да поведе в 7-ата минута. Стражът на Домжале подари топката на Марин Петков, който си пое топката. Сорчан обаче се реваншира за грешката, след като се хвърли в краката на младока и спаси. В случая Петков можеше да подаде на съфамилника си Мартин, който бе сам пред празната врата.

В 22-ата минута „сините“ все пак стигнаха до попадение. Юруков изведе Марин Петков сам срещу вратаря и този път талантът на столичния гранд не сгреши за 1:0.

След половин час игра Домжале имаше добра възможност. Михайлов обаче без особени проблеми спаси удара с глава на Вуклишевич.

В 39-ата минута бе сътворено най-красивото положение в мача. Мартин Петков изпълни по чудесен начин странична ножица. За негово нещастие обаче топката срещна гредата.

В началото на втората част Бишак отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

В 53-ата минута Левски организира добра атака. Стивън Петков свали с глава изритана от Микулич топка. Здравко Димитров овладя и изведе в наказателното поле Патрик-Габриел Галчев, чийто удар обаче бе спасен от вратаря.

6 минути по-късно Хусмани стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира във футболист на Левски и се насочи опасно към долния ляв ъгъл на вратата на Микулич, но за негова радост премина до гредата, излизайки в корнер.

В 67-ата минута „сините“ направиха чудесна триходова комбинация. Насиру Мохамед подаде към Живко Атанасов, който без забавяне изведе Стивън Петков сам срещу вратаря. Нападателя технично прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В ответната атака пък Домжале по чудо не изравни. Бенджамин Маруш отправи топовен изстрел от сериозна дистанция, но топката разтресе дясната греда на Микулич.

В 76-ата Домжале изравни. След центриране от корнер, Микулич не се намеси убедително. Топката стигна до Матей Подлогар, който от малък ъгъл прати топката в опразнената врата за 1:1.

Секунди преди попадение, Славиша Стоянович извърши смяна. В игра, след дълго отсъствие от терените, се завърна Симеон Славчев. Той влезе на мястото на Илия Юруков.

120 секунди след попадението, Домжале осъществи пълен обрат. След центриране от фал, отново Микулич не се справи. Той позволи на Габер Добровович да стигне преди него до топката и да я засече с глава в опразнената от стража врата за 1:2.

В 90-ата минута Левски направи фрапантен пропуск. Мартин Райнов пресече в център и изведе отдясно Симеон Славчев. Последният центрира чудесно към Стивън Петков. Нападателят засече необезпокояван от границата на вратарското поле, но стражът успя да избие.

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 6. Ивайло Найденов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 77. Илия Юруков, 28. Тома Даске, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 1. Звонимир Микулич, 12. Николай Кръстев, 66. Пламен Андреев (В), 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов

ДОМЖАЛЕ: 1. Грега Сорчан, 3. Дамян Вуклишевич, 5. Янез Пишек, 8. Тамар Светлин, 9. Дарио Колобарич, 10. Сеняд Ибричич, 12. Грегор Сикошек, 15. Денис Адамов, 20. Свен Карич, 90. Зени Хусмани, 29. Арнел Якупович

Резерви: 22. Клеман Михелак, 4. Габер Добровович, 6. Тилен Клеменчич, 7. Тил Мавретич, 14. Матиас Кайт, 18. Зига Репаш, 19. Бенджамин Маруш, 21. Матей Подлогар, 26. Марко Мартинович, 27. Тибор Станкович, 42. Йост Урбанчич, 89. Слободан Вук