Хебър с 6 от 6 , остава на върха

0
hebar voley

Хебър (Пазарджик) продължава непобеден в Суперлигата. „Тигрите“ записаха шести успех, след като се наложиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:17, 25:23, 25:14) в среща от шести кръг.
Така с 18 точки пазарджишкият тим продължава да е лидер, Марек е трети с 10 точки (4 победи, 2 поражения). Гостите започнаха силно и диктуваха играта през първия гейм, доминирайки на терена. Стилян Асенов замени Стефан Георгиев при 11:20. След смяната Марек влезе в серия. При 22:16 единичен блок на Брадли Гънтър спря серията на домакините. След това геймът бе просто догран и Хебър поведе с 1:0. Играта във втория гейм тръгна равностойно, след което Марек поведе за първи път в двубоя. Дупничани поддържаха преднината си и това принуди Атанас Петров да направи смени Спас Байрев влезе на мястото на Иван Станев, Светослав Станков – на Брадли Гънтър. „Тигрите“ от Пазарджик стопиха разликата докрай и излязоха напред с 4 точки. Домакините обаче не се отказаха и останаха на точка от опонентите.
В третата част гостите тръгнаха ударно, със стабилна преднина. Волейболистите на Виктор Карагьозов опитаха да ги настигнат, но не успяха. До края момчетата на Атанас Петров не позволиха особено противодействие на съперника и в крайна сметка записаха чист успех.

В следващия кръг Хебър приема Дунав, а Марек гостува на Черно море.