Хебър обърна Миньор насред Перник и се качи на върха! Чутовен вратарски гаф помогна (ВИДЕО)

0
-
-

Хебър победи Миньор в дербито на XXI кръг на Втора лига. На стадиона на перничани гостите се наложиха с 3:1. Спечелените 3 точки позволиха на възпитаниците на Николай Митов да оглавят класирането, с равен брой точки с Етър. „Виолетовите“ обаче имат мач по-малко.

Миньор поведе в 42-ата минута. Емил Ценов вкара много красив гол. Гостите не успяха да изчистят добре центриране. Топката стигна извън наказателното поле до Ценов, който я посрещна от въздуха, намирайки долния десен ъгъл за 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. Само 120 секунди по-късно Жак Пехливанов изравни. Той стреля от дъгата пред наказателното поле, топката рикошира във футболист на домакините и влетя в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 62-ата минута Хебър осъществи пълен обрат. Георги Търтов стреля директно от фал. Вратарят на домакините Алекс Георгиев сътвори страхотен гаф, позволявайки топката да мине през ръцете му за 1:2.

В 87-ата минута Хебър сложи точка на спора. Емануил Манев центрира отдясно. Живко Петков пък от вратарското поле засече с глава за 1:3.