Гришо с нова експресна победа в Монте Карло(ВИДЕО)

0
-
-

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Мастърса в Монте Карло след успех с 2:0 сета (6:4, 6:3) срещу Миомир Кецманович за по-малко от 90 минути.

Двубоят между двамата започна още вчера, но бе прекъснат заради дъжд над княжеството. Първата българска ракета спечели първия сет срещу сърбина с 6:4, а при 2:1 гейма в негова полза във втория сет играчите се прибраха в съблекалните заради дъжда. След тричасова пауза организаторите решиха битката да се поднови днес.Хасковлията влезе пределно мотивиран и за отрицателно време довърши започнатото. Той проби в осмия гейм на втория сет, за да поведе с 5:3, след което сервира успешно за мача.

Тъй като дъждът обърка програмата в Монте Карло, следващият мач на Гришо по всяка вероятност ще е в рамките на деня. Негов съперник ще е победителят в двойката Холгер Руне и Сумит Нагал, Техният мач също започна вчера и беше спрян заради дъжда при 6:3, 2:1 в полза на датчанина.

В първия сет, който се игра в сряда, двамата тенисисти си размениха по един пробив за 3:3. В десетия гейм Кецманович трябваше да сервира за оставането си в сета. Григор поведе с 15:40 и реализира още първия сетбол.

Българският представител имаше шанс за пробив още в първия гейм след подновяването на играта днес, но не успя да се възползва. При 4:3 Димитров поведе с 40:15 при сервис на Кецманович и от втората си възможност проби за 5:3. Сред това Гришо без проблем затвори мача на собствен сервис.