0
1529406457gettyimages 974734968
-
-

Григор Димитров стартира с победа участието си на тенис турнира в Куинс Клъб (Лондон), с което откри сезона  на трева. Съперник на българина е босненецът Дамир Джумхур (29-и в ранглистата), срещу когото Гришо има три победи в три мача. При успех над босненеца Димитров, най-вероятно ще се изправи срещу бившия №1 в света Новак Джокович, който среща Джон Милман на старта.

Първият сет започна с гейм на нула за Григор и приключи за малко над половин час. Решаваш се оказа пробивът на Димитров в четвъртия гейм за 3:1, след което всеки печелеше подаванията си за крайното 6:3 с гейм на нула за Гришо.

Вторият сет започна с маратонски гейм, в който Григор Димитров имаше цели 8 възможности за пробив на съперника, но не успя. Въпреки това Гришо поведе с 2:1 след сервис на съперника, но босненецът върна пробива за 3:3. Димитров бе на крачка да загуби сета при 5:4 в полза на Джумхур, но но обърна гейма и изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек при 6:6, в който Джумхур спечели със 7:4, пробивайки последните подавания на Димитров.

В решителната част Григор започна лошо и допусна пробив, но го върна веднага след това. Димитров взе важно предимство за 5:3, след което завърши гейма, сета и мача за за 6:3 при свой сервис.