Гранит препъна Беласица Петрич

0

Отборите на Гранит Владая и Беласица напълно оправдаха очакванията за много нервен и напрегнат мач,който завърши наравно – 1:1.

Марек взе дербито ,отново е лидер на Югозапад

На стадиона във Владая, още в първите минути домакините налохижа дълбока преса, която изненада и затрудни гостите от Петрич. Беласица пък от своя страна, благодарение на бързоногите Карачоров и Кирилов влизаха дълбоко в наказалтеното поле на Гранитите, но до нещо по-сериозно не се стигна. В 25-тата минута след една контраатака огранизирана от отбора на домакините, топката срещна ръката на играч от отбора на Бела. Съдията беше категоричен, 11 метров наказателен удар. При оспорването на решението бе вдигнат втори жълт и съответно червен картон на капитана на Беласица – Мартин Таушанов. Домакините бяха безпогрешни от бялата точка и поведоха в резултата – 1:0.

Точно в самия край на полувремето обаче, след една изсипана топка в половината на Гранит, футболист на Бела беше избутан в гръб и съдията не се поколеба да посочи бялата точка отново, този път за отбора на Беласица. Футболистите на Владая отказаха да приемат решението на съдията като повече от 3-4 минути футбол не се игра заради оспорване, разкарване на топката, бутане и сипене на не особено „добронамерени“ думи и епитети към главния съдия. След като ситуацията се успокои, точен от бялата точка за отбора на Беласица беше Симеон Бояджиев – 1:1.

През втората част футбол почти не се игра. Отбора на Беласица дори с 10 души на терена опитваше да гради атаки, а футболистите на Гранит, видимо доволни от точката, лежаха и бавеха играта.
В 74-тата минута след едно нарушение в средата на терена, при което бе спряна обещаваща атака за отбора на гостите от Петрич, в жълт цвят бе декориран играч на Гранит. Картонът обаче се оказа втори за него и той беше пратен принудително под душовете. След това имаше само един отбор на терена, но Беласица не съумя да промуши топката за втори път в мрежата на Гранит.
.
След изиграния ХХ кръг, отбора от Петрич заема 3-тото място с актив от 44 точки(но и с мач по-малко като домакин на Банско), само на 2 зад Вихрен и Марек, които са с 46.