Героят на Лудогорец с първи гол от 3 години и половина

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Португалският защитник на Лудогорец – Диниш Алмейда – смълча „Лаута“ в 90-ата минута на мача. Тогава той опъна мрежата на бившия си тим Локо Пд. Веднага последва жест от страна на португалския защитник, че „се извинява“ на привържениците, на които бе любимец.

Алмейда вкара в едва втория си шампионатен мач за Лудогорец. Той бе взет от разградчани в началото на 2023 година, но получи контузия в коляното, която отложи дебюта му за разградчани с 12 месеца. Предишното му попадение за първенство бе отново на „Лаута“ (б.а. – през сезон 2021/22 и есента на 2022/23 той бе част от белгийския Антверп, за който не вкара в шампионата). При това бе в исторически мач. На 28 ноември 2020 година Локо Пд постигна най-голямата победа над градския съперник Ботев Пд – 6:0, а един от головете бе на португалеца. От онази дата до събота бяха изминали точно 1219 дни./ „Тема спорт“