Генчев: Целта е да излезем от групата! Не мога да кажа дали това е моят момент, или не

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Старши треньорът на Лудогорец – Станислав Генчев, сподели мнението си за разгромната победа с 5:1 над ЦСКА (Москва). Двубоят бе първи за двата отбора от груповата фаза на Лига Европа.

„Благодаря на футболистите за себераздаването. Мачът не тръгна добре за нас, но ние продължихме да следваме нашия план и нещата си дойдоха на мястото. На полувремето казах на футболистите, че ако продължим да играем по същия начин, ще вкараме три гола. Успяхме още в първите 6 минути и до края беше по-лесно. Само мога да поздравя футболистите.

Щом бием ЦСКА Москва с 5:1, нормално е това да е най-силният ни мач от началото на сезона. Аз се надявам оттук-нататък отборът да разкрие истинския си потенциал и да показваме все по-добри игри.

След като поведохме, ЦСКА приеха по-голям риск, атакуваха с повече футболисти. Хубавото е, че не допуснахме гол.

Начинът, по който играхме през първото полувреме, ми даваше увереност, че ще обърнем мача. 5 гола са прекалено много за едно полувреме срещу такъв отбор, но когато следваме плана, нещата се получават по-лесно.

Целта ни е да излезем от групата. Всеки мач играем за победа. Ако победим и Ференцварош, днешното им равенство ще се окаже добър за нас. Очаквам мачовете с тях да бъдат по-различни от тези в началото на лятото.

Гледам да използвам всеки един шанс, който ми е даден. Работя да помогна на отбора да изпълни целите си. Не мога да кажа дали това е моят момент, или не“, коментира Генчев.