Брутално мощен Лудогорец размаза ЦСКА за едно полувреме (СНИМКИ)

0

Брутално мощен Лудогорец започна ударно участието си в груповата фаза на Лига Европа. На собствения си стадион в Разград, родният шампион размаза ЦСКА (Москва) с 5:1. При това успехът на „орлите“ дойде само за едно полувреме и с обрат, след като след първите 45 минути губиха с 0:1.

Лудогорец по чудо не поведе малко след като бяха изминали 240 секунди игра. Лукоки бе изведен в наказателното поле и стреля от движение по диагонала. Топката обаче срещана дясната греда. Добавката на Вандерсон пък премина на сантиметри от другия страничен стълб.

В 11-ата минута ЦСКА откри резултата. След центриране на Влашич от фаул, Дивеев засече неспасяемо с глава за 0:1.

В 15-ата минута Лудогорец можеше да изравни. Марселиньо засече с глава центриране в наказателното поле. Акинфеев обаче показа изумителен рефлекс и изби от самата голлиния, след което топката се отби от напречната греда.

В 20-ата минута Недялков проби отляво и пусна в наказателното поле към Кешеру. Румънецът засече от движение, но отново Акинфеев направи невероятно спасяване.

В 24-ата минута Марселиньо и Кешеру направиха чудесно двойно подаване, извело първия в наказателното поле. Бразилецът нанесе мощен удар, но над вратата.

В 33-ата минута ЦСКА пропусна да удвои аванса си. След изпълнение на фаул, Фернандес бе изведен в наказателното поле. Той се измъкна от Вандерсон и стреля отблизо, но Ренан успя да избие.

В началото на втората част пред вратата на гостите се разрази истинско „зелено“ торнадо. По-малко от 120 секунди след подновяването на играта, равенството бе възстановено. Сисиньо нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита. Тя обаче стигна до Вандерсон, който от движения я прати под ръцете на Акинфеев за 1:1.

Само 3 минути по-късно „орлите“ стигнаха до пълен обрат. Недялков напредна отляво и с остър пас по земя намери в наказателното поле Джоди Лукоки. Последният засече от движение отблизо за 2:1.

След още 120 секунди родният шампион стигна и до трето попадение – истински шедьовър на Кешеру. Вандерсон центрира на границата на наказателното поле към румънеца, който със страховито воле прати топката в долния десен ъгъл за 3:1.

В 62-ата минута Влашич получи в наказателното поле и стреля мощно. Топката обаче се отклони в гърба на Григоре и излезе в корнер.

В 68-ата минута Лудогорец увеличи аванса си. Марселиньо пусна вляво към Недялков, който от своя страна намери наказателното поле Кешеру. Румънецът пък без забавяне прати топката в долния ляв ъгъл на Акинфеев за 4:1.

В 73-ата минута преднината на „орлите“ набъбна още. Марселиньо бе изведен чудесно и нахлу в наказателното поле, където бе повален от Акинфеев. За нарушението главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Клаудиу Кешеру оформи своя хеттрик и крайното 5:1.

В даденото продължение Лудогорец можеше да стигне и до шести гол. Удар на Вандерсон от границата на наказателното поле обаче бе избит от Акинфеев.

Снимки: ЦСКА (Москва)