Фрегата вдигна Купата при старшата, кметът награди шампионите

0
fregata starsha u16
-
-

Юношите – старша възраст на Фрегата (Бургас) до 16 години, с треньор Десислав Симеонов, които имаха досега в колекцията си 3 шампионски титли, триумфираха и с единственото липсващо отличие в клубната витрина – Купа на България. По време на двудневния турнир в бургаската зала „Никола Станчев“, с участието още на отборите на Шумен, Локомотив (Мездра) и Спартак (Варна), бургазлии спечелиха категорично и трите си мача и заслужено вдигнаха, купата, връчена им лично от кмета Димитър Николов.

В първия мач Фрегата се наложи с 30:20 над Шумен. Морското дерби със Спартак (Варна) бе взето с 29:21. В директния сблъсък за Купата, Локомотив (Мездра), който постигна две победи в турнира, бе надигран с 28:23.

Наставникът на бургазлии предвижда, че отборите на Фрегата и Локомотив (Мездра) почти сигурно ще спорят и за шампионската титла на държавното първенство по хандбал в тази възраст в края на месец май, в Горна Оряховица.