Феноменалният Мбапе класира Франция за 1/8-финалите на Мондиал 2022 (ВИДЕО)

0

Килиан Мбапе вкара два гола за успеха на Франция с 2:1 срещу Дания във втори мач от група „D“ на Световното първенство в Катар. Воденият от Дидие Дешан отбор по този начин си гарантира първото място в групата и се превърна в първия тим, който се класира за фазата на елиминациите на Световното първенство.

Франция можеше да поведе в 13-ата минута. Варан засече центриране от корнер. Футболист на Дания обаче изчисти пред голлинията.

В 21-ата минута „петлите“ отново бяха на косъм от гола. Дембеле центрира отлично. Рабио засече, но Шмайхел с прекрасна реакция спаси.

В следващите минути Мбаце центрира за Кунде, който стреля по диагонала, но Хьойберг успя да блокира. Гризман пък шутира от малък ъгъл, но Шмайхел се справи без затруднения.

Дания успя да застраши съперника чак в 36-ата минута. След чудесно проведена контра, Корнелиус стреля силно, но покрай гредата.

240 секунди след това Дембеле намери в наказателното поле Оливие Жиру, чийто удар обаче бе доста неточен.

В 57-ата минута Мбапе проби мощно от централната зона, нахлу в наказателното поле и шутира мощно. Шмайхел обаче бе на мястото си и успя да избие в корнер.

След час игра Чуамени намери на границата на наказателното поле с пас от дълбочина Гризман. Последният овладя на гърди и стреля от чиста позиция, но високо над вратата.

60 секунди по-късно обаче Франция поведе. Мбапе и Тео Ернандес си размениха няколко подавания, като накрая първият засече неспасяемо от 8-9 метра за 1:0.

Дания много бързо успя да възстанови равенството. В 68-ата минута при центриране от ъглов удар Йоаким Андерсен продължи към Андреас Кристенсен, който с глава успя да забие топката неспасяемо в мрежата на Юго Лорис.

Пет минути по-късно Йеспер Линдстрьом получи на много добра позиция в наказателното поле на Франция и шутира, но Лорис успя да се намеси и запази равенството.

В 78-ата минута при центриране на Антоан Гризман от ъглов удар Орелиен Чуамени бе забравен на границата на вратарското поле и нанесе силен удар с глава, който бе избит в нов корнер.

Две минути след това центрирана топка бе засечена от Адриен Рабио по акробатичен начин, но късметът не бе с халфа и излезе в аут.

Датчаните отговориха още в ответната атака. Топка отдясно стигна до Мартин Брейтуейт, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Франция, но стреля покрай вратата на Юго Лорис.

Франция отново поведе в резултата с 2:1 в 86-ата минута. Антоан Гризман намери с чудесна асистенция Килиан Мбапе в наказателното поле на Дания. Мбапе изпревари Расмус Кристенсен и буквално от сантиметри вкара топката във вратата на Шмайхел.

Франция е първият отбор, който се класира за фазата на директните елиминации в Катар. Французите оглавиха класирането с 6 точки и си осигуриха първото място в групата. Дания остава само с 1 точка, колкото има и Тунис, а Австралия е втори в класирането с 3 точки.

Франция: Лорис, Ернандес, Упамекано, Варан, Кунде, Чуамени, Рабио, Гризман, Дембеле, Мбапе, Жиру

Дания: Шмайхел, А. Кристенсен, Нелсон, Андерсен, Меле, Р. Кристенсен, Хьойберг, Ериксен, Линдстрьом, Корнелиус, Дамсгаард