Етър удари Лудогорец за Купата на БФС (ВИДЕО)

0
-
-

Престижна победа над „Лудогорец” с 1:0 взеха юношите старша възраст на „Етър” в първия четвъртфинал за Купата на БФС. На терена „Трифон Иванов” играчите, набор 2003 година, подсилени с играчи 2004 г., спечелиха след гол на Светломир Събев от дузпа.

Първото полувреме предложи динамична и равностойна игра, като гостите нацелиха гредата, а етърци също имаха две добри възможности. Втората част обаче започна с ранен гол. В 53-ата минута Денислав Георгиев напредна и изведе Айгюн Рюстемов, който изпревари вратаря на „Лудогорец” и бе съборен. Реферът Петър Кузев отсъди логичната дузпа, която Светломир Събев с мощен удар превърна в 1:0.

„Орлите” реагираха и потърсиха изравняване. Изстрел на Озан Ремзи мина до гредата, а в 66-ата минута вратарят на „Етър” Пресиян Петков извади в корнер опасен удар. Малко след това пък Ивалин Петков с глава изби пред голлинията. „Етър” имаше чудесна възможност да вкара и втори гол в 82-ата минута, когато при контра Александър Гугучков и Калоян Митев изскочиха в чиста позиция, но последният голов пас не се получи. Малко преди края отново Петков извади опасен удар на Божидар Владимиров и „виолетовите” ликуваха с ценна победа. Не се случва всеки ден отбор на „Етър” да победи формация на „Лудогорец”.

Реваншът е на 6 април от 14 ч. в Разград и за него „болярите” тръгват с гол аванс.