Етър с мъжка победа над Арда

0
etar arda

Етър победи Арда с 2:1 в един много интересен и динамичен двубой. Това бе първи успех за виолетовите от много време насам.

Първото по-опасно положение в срещата бе на сметката на Арда. В 5-ата минута Борислав Цонев стреля директно от пряк свободен удар, като насочи топката в горния десен ъгъл на вратата, но Мартин Величков.

Кърджалийци продължиха да бъдат изключително активни, като Цонев стреля от границата на наказателното поле в 8-ата минута, но Мартин Величков изби.

Първият удар на сменката на Етър дойде в 19-ата минута, когато Йоахим Карсела центрира от статично положение на първа греда в наказателното поле на Арда, където Принс засече с глава, но топката премина над напречната греда.

Борислав Цонев напредна по лявото крило на нападението на гостите в 35-ата минута, след което центрира на първа греда, където Чинонсо Офор се опита триково да отиграе, но не успя да намери очертанията на вратата.

В последната минута от редовното време Йоаким Карсела се пребори с бранител на Арда и съхрани топката в свое притежание да изведе Жан-Марк Тибуе по лявото крило, който сви топката за Иван Василев. Нападателят Етър се измъкна и засече топката в мрежата, за да даде аванс на „болярите“ точно преди почивката.

Етър продължи преимуществено да владее топката в началните минути на второто полувреме, в които нито един от двата отбора не стигна до чисто положение пред някоя от двете врати.

„Болярите“ имаха страхотна възможност да удвоят преднината си в 66-ата минута, когато Хосекарлос ван Ранкин се възползва от рикоширала топката и навлезе в наказателното поле, преминавайки през бранител на Арда, след което отправи силен удар по земя. Анатолий Господинов обаче бе добре пласиран и отрази.

Крум Стоянов направи пробив по левия фланг и комбинира с Дидис Пита, който пое топката около точката за дузпата и потърси близкия ъгъл на вратата в 73-ата минута, но топката рикошира в левия страничен стълб на вратата на Арда.

Гостите от Кърджали получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от голлинията на вратата на Етър. Тонислав Йорданов се нае с изпълнението и прати топката покрай стената в долния ляв ъгъл на вратата на „болярите“, за да възстанови паритета в 74-ата минута.

Атанас Атанас се възползва от рикоширала топката и стреля от воле от границата на наказателна на наказателното поле в 89-ата минута, но Анатолий Господинов направи стрaхотно спасяване, избивайки топката, която щеше да влети в горния десен ъгъл на вратата.

В даденото продължение Пита вкара победния гол за Етър.