Етър отнесе Септември в дербито на Втора лига и отново е лидер (ВИДЕО)

0
-
-

Етър победи Септември в мач от XIV кръг във Втора лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново „виолетовите“ взеха дербито с категоричното 4:1, въпреки че им се наложи да правят обрат, след като изоставах с 0:1 до заключителните минути на първото полувреме. Успехът позволи на водения от Веселин Великов отбор отново да оглави класирането, изпреварвайки в 2 точки Хебър.

Септември можеше да открие след само 120 секунди игра. Атанас Кабов влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Топката обаче срещна лявата греда.

Домакините отговориха подобаващо в 6-ата минута. Радослав Апостолов овладя лошо изчистената топка от Пашов и нанесе удар от ъгъла на вратарското поле, но покрай лявата греда..

В 23-ата минута стражът на Етър показа отличен рефлекс, избивайки мощен изстрел от дистанция в корнер. След неговото изпълнение, футболист на Септември свали с глава за Марио Илиевски, който засече отблизо в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 28-ата минута Етър организира скоростна контра. Топката стигна пред точката за изпълнение на дузпа до Николас Фемия, чийто удар от движение обаче бе изключително неточен.

60 секунди по-късно Септември поведе. След центриране от фал, Анатоли Господинов излезе да боксира, но Мартин Петков изчисти пред него недобре с глава. Топката стигна пред наказателното поле до Марио Илиевски, който с шут от въздуха прехвърли вратаря на домакините за 0:1.

В 39-ата минута Даниел Младенов стреля от воле от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча над лявата сглобка на вратата.

2 минути след това, обаче Етър изравни. Даниел Младенов центрира отлично отдясно към точката за изпълнение на дузпа. Николас Фемия пък засече от въздуха, като не остави никаква възможност за реакция на Банков за 1:1.

Секунди преди да изтече редовното време на полувремето „виолетовите“ стигнаха и до пълен обрат. Ивей Ромееш изведе вдясно в наказателното поле Здравко Илиев, който от своя страна пусна успореден пас по земя. Даниел Младенов пък засече от границата на вратарското поле за 2:1.

Септември можеше да изравни в 57-ата минута. Кристиян Пешов получи в наказателното поле и стреля без забавяне по диагонала. Господинов обаче с чудесна намеса улови пред голлинията.

В ответната атака пък Даниел Младенов нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но Банков успя да избие.

В 61-ата минута Петков изведе в наказателното поле Кръстев. Последният върна малко назад, намирайки на чиста позиция Фемия, чийто шут обаче мина над вратата.

В 67-ата минута Асен Георгиев засече хубаво с глава центриране от фал. Топката обаче срещна дясната греда, а при добавката Теодор Цветанов я прати в мрежата. Голът обаче бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края Етър сложи точка на спора. „Болярите“ организира бърза контраатака. Радослав Апостолов намери в наказателното поле Даниел Младенов. Последният стреля в близкия ъгъл, неособено силно. Банков обаче се намеси крайно неубедително и позволи топката да мине под плонжа му за 3:1.

Етър можеше да реализира и четвърто попадение. Ловре Кнежевич изведе в наказателното поле Ивей Ромееш, който стреля от движение, но в лявата греда.

В 83-ата минута домакините все пак стигнаха до нов гол. Ловре Кнежевич нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала намери долния десен ъгъл на вратата за 4:1.