Етър изненада Берое в Стара Загора(СНИМКИ+ВИДЕО)

0
-
-

Отборът Етър Велико Търново  победи  Берое в Стара Загора във втората си контролна среща. Това бе втора проверка за възпитаниците на Димитър Димитров-Херо за зимната подготовка.
Двубоят се игра на базата на Берое/ бившият стадион „Локомотив“/.

Любопитното е,че тази контрола противопостави бившия и настоящия отбор на Александър Томаш.
Първата опасност в мача създадоха гостите от Етър. Симеон Мечев отправи далечен удар в 4-ата минута, но Генадий Ганев спаси. Берое разигра добре в 18-ата минута. Ибрахима Конте пусна много добър пас към Стив Фуртадо, който финтира играч на Етър и стреля, но Господинов спаси. Иван Минчев стреля от фаул в 27-ата минута, но над напречната греда.

В началото на втората част резултатът бе открит. Симеон Мечев центрира отляво и Милчо Ангелов с глава прехвърля вратаря Душан Перниш за 0:1.След час игра Еривалдо бе изведен опасно и стреля от малък ъгъл на сантиметри от гредата.
В 70-тата минута Димитър Димтиров направи групова смяна и вкара в игра накуп нови 6 футболисти за домакините. След още две минути дебютиралия за Етър Дуде Ндонгала центрира отляво от фаул и Яни Пехливанов с глава прати топката в напречната греда.

Стартови състави:
„Берое”: Генадий Ганев, Карлос Охене, Кукула, Ибрахима Конте, Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Еривалдо, Иван Минчев.
„Етър” : 13. Анатолий Господинов, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 84. Здравко Илиев, 83. Алдаир Ферейра, 16. Симеон Мечев, 44. Божидар Кацаров, 23. Христофор Хубчев, 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич.