Беласица падна от Спортист Своге в първата си контрола

0

Беласица Петрич загуби с 1:2 от втородивизионния Спортист Своге в контролна среща играна на стадиона в село Склаве. Като титуляри за Беласица започнаха новите попълнеия Стивън Кирилов, Аспарух Смилков и Владимир Гогов. Последният получи и жълт картон в дебюта си.

Това бе и първата проверка за възпитаниците на Саша Симонович за тази подготовка. Капитанът Мартин Таушанов откри още в 4-тата минута за комитите. В 38-та минута Айкут Рамадан от Спортист получи жълт, а веднага след това и червен картон за реплика към рефера Александър Вангелов. По взаимна договорка между отборите на неговото място влезе друг футболист.

През втората част футболистите на Спортист направих апълен обрат след два гола на Деян Христов. Най-напред в 50-тата минута той вкара фантастичен гол от фаул, а в 71-та минута реализира и втори гол.