Етър и Септември не се победиха

0

Елитният Етър завърши наравно 1:1 със Септември (София), като след две победи и две загуби в контролите записа първо реми. Мачът се игра на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора при далеч по-добро време и условия, отколкото три дни по-рано в Мъглиж.

В 10-ата минута при опит на вратаря на съперника да изнесе топката тя бе овладяна от Кнежевич и попадна у Милчо Ангелов, който от дистанция обаче стреля в аут. Четири минути по-късно последва остро центриране отдясно, но вратарят Иван Василев изпревари Ангелов и улови топката. Ново центриране на Дани Младенов в 16-ата минута отдясно позволи на вратаря да улови безпроблемно. Най-добрата възможност за „Септември” бе в 27-ата минута, когато удар мина до десния стълб на Христо Иванов.

Отлично положение за Етър имаше в 32-ата минута – Дани Младенов бе изведен, напредна през центъра и стреля, но стражът улови. В самия край на полувремето след центриране от фаул последва опасен удар с глава на етърци до гредата.

След почивката Александър Томаш пусна поетапно и голяма част от останалите футболисти. В 52-ата минута лявото крило на съперника напредна и би над напречната греда. Етър поведе в 57-ата минута с гол на Ловре Кнежевич. Хърватинът първо излезе сам отдясно, но ударът му бе спасен от вратаря в корнер. След изпълнението му Кнежевич с глава насочи топката неспасяемо в ъгъла – 1:0.

Двата отбора си размениха по един пропуск в следващите минути. Мартин Филипов излезе сам срещу вратаря, но Христо Иванов спаси удара му. Пред ответната врата пък Преслав Боруков стреля отблизо, но стражът на столичани също спаси. В 67-ата минута за нарушение в пеналта на етърци реферът отсъди дузпа, от която Марио Илиевски вкара за 1:1.

„Болярите” имаха добра ситуация в 73-ата минута да поведат отново – Алдаир напредна отляво и имаше трима съотборници в добра позиция, но реши да стреля сам и топката мина високо над вратата. До края имаше още възможности, но гол не падна и проверката завърши 1:1.