Енрике е първата златна резерва за Бруно! „Червените“ свалиха още средната си голова успеваемост

0
Снимка: cska.bg

Енрике Рафаел стана петият футболист на ЦСКА-София през сезона, който се появява от резервната скамейка и бележи гол за първенство, пише „Тема спорт“. Бразилецът е вторият жокер от пейката, донесъл победа за червените през кампанията – преди него Стефано Белтраме наказа Ботев Пловдив за 2:1 в добавеното време на срещата, отново на „Армията“. Италианецът обаче вече не е в състава и играе за Маритимо (Порт).

Освен Енрике и Белтраме, останалите три резерви голмайстори дотук са Томи Юрич, Ахмед Ахмедов и Джером Синклеър, чиито попадения донесоха равенства и спасиха армейците от загуби като гост. Тримата се разписаха съответно срещу Черно море на „Тича“, Етър на „Ивайло“ и Арда на „Арена Арда“, като от тях само Синклеър е в ЦСКА-София през тази пролет. Австралиецът Юрич вече е част от Аделаида Юн, а Ахмедов е преотстъпен на Нефтчи Баку до лятото.

Енрике е първата златна резерва за Бруно Акрапович за първенство, откакто специалистът пое тима. За купата при 5:0 срещу Ботев Ихтиман, когато бе дебютът на босненеца в ЦСКА-София, от скамейката се разписаха Белтраме и Ахмедов. Всички останали „резервни“ попадения бяха вкарани под ръководството на Стамен Белчев.

Срещу Етър червените получиха втора дузпа за първенство през сезона и за втори път не успяха да реализират от бялата точка. Първият пропуск бе на Тиаго в отложеното дерби с Левски на 18 декември, но той дойде при резултат 1:0, след като Coy вече бе отбелязал. Срещу болярите обаче наказателният удар на Йомов бе спасен от Христо Иванов при 0:0.

Жорди Кайседо записа първата си асистенция в четвъртия си шампионатен мач за ЦСКА-София. Еквадорецът има и един гол, който донесе трите точки срещу Черно море. Лидер по системата гол+пас е продаденият в Русия Али Coy с 8 попадения и едно завършващо подаване. Вторият Тиаго пък има 2 гола и 6 асистенции.

Димитър Евтимов замени Густаво Бусато в средата на второто полувреме срещу Етър и вече е играл в 2 срещи за първенство. 27-годишният шуменец продължава да не е допуснал гол, след като изкара цял мач при 1:0 над Царско село през есента.

ЦСКА-София свали още средната си голова успеваемост през сезона – вкарва средно по едва 1.38 попадения на мач (29 попадения в 21 срещи). За шести път армейците победиха само с 1:0.