Ел Маестро с най-убедителна победа извън столицата

0
nestor el maestro
Снимка: cska.bg

Нестор Ел Маестро постигна най-убедителната си победа начело на ЦСКА-София извън София. По време на първия му престой начело на тима армейците нито веднъж не бяха вкарали повече от две попадения далеч от столицата в първенството, а в Лига Европа бяха надиграли Адмира Вакер с 3:1. Най-изразителният му успех с червените досега пък е 4:0 над Верея в Борисовата градина на 26 август 2018 г.

Дюкенс Назон се разписа в трети пореден двубой, след като преди Берое вкара и на Ботев Bp и Черно море. През пролетта той записа серия от 4 мача с гол – срещу Берое, Ботев Пд, Септември и Локо Пд.

Тобиас Хайнц има пряко участие в 5 от 8-те попадения на ЦСКА-София от началото на сезона (3 гола и 2 асистенции), а още два пъти даде и предпоследния пас в голова атака на армейците.

За последно ЦСКА-София вкара 3 или повече попадения при своя визита при 4:0 срещу Хебър на 4 май тази година.

Густаво Бусато записа четвърта суха мрежа през сезона. Той е и единственият футболист на ЦСКА-София, бил на терена през цялото време от началото на кампанията (630 минути). С най-голям престой от полевите играчи пък е Джонатан Линдсет с 607 минути. Освен тях двамата още Тобиас Хайнц, Сейни Санянг и Матиас Фаетон са взели участие във всеки от първите 7 срещи през кампанията.

Майкъл Естрада записа първия си мач като титуляр с червената фланелка.

ЦСКА-София отбеляза първия си гол от началото на сезона след изпълнение на ъглов удар. През миналата кампания това бе основно оръжие в арсенала на армейците, като те реализираха цели 16 попадения по този начин.

Амос Юга вече се отчете с две асистенции, но и получи жълт картон в 3 от досегашните си 4 участия в първенството.

Обявеният за капитан след идването на Нестор Ел Маестро – Мено Кох – остана неизползвана резерва в трети пореден двубой./ „Тема спорт“