Джаспър от Дупница не успя да спре лидера в Португалия(ВИДЕО)

0
silvestar dzhaspar

Спортинг Лисабон спечели с 2:1 гостуването си на Портимонезе от 15-ия кръг на португалския шампионат.

Като титуляр за домакините стартира младежкият национал на България Силвестър Джаспър. Той остана на терена до 68-ата минута, когато беше заменен от Рони Карийо.Успехът за лисабонци беше от изключително значение. С него тимът си върна върха в края на календарната година. Спортинг е с актив от 37 точки на първото място, на 1 пред втория Бенфика и на три пред Порто. Портимонезе е 15-и, на 3 точки от опасната зона.И трите попадения в мача паднаха след почивката. Гостите поведоха час игра след първия съдийски сигнал. Виктор Гьокереш се разписа, възползвайки се от асистенцията на Педро Гонсалвеш.

Секунди след като Силвестър Джаспър напусна терена съотборниците му изравниха. Филипе Релваш отбеляза за 1:1.

Десет минути преди изтичането на редовното време Спортинг отново си върна контрола върху мача, повеждайки с 2:1. Паулиньо беше на точното място, за да се разпише. До края резултатът се запази непроменен и лисабонци се поздравиха със спечелването на скъпоценните три точки.

В следващия кръг от първенството отборът на Джаспър гостува на Рио Аве, докато Спортинг Лисабон посреща Ещорил.

Чудо! БГ национал бележи 3-ти гол за седмица в Израел!