Двама българи със загуба от шампиона в Румъния

0
-
-

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж продължава да е убедителен лидер в местното първенство. В последен мач от 13-ия кръг отборът на Дан Петреску се наложи с 2:0 над Сепси и има аванс от 8 точки пред втория Университатя (Крайова).

Титуляри за гостите бяха Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Славия игра до 74-ата минута, когато отстъпи мястото си на Кевин Лукасен.

ЧФР Клуж поведе в 24-ата минута с гол на Рашид Бухенна, който се разписа с глава след центриране от корнер. В края на първото полувреме Чунчуков можеше да изравни, но стреля в страничната мрежа. В 53-ата минута Хуан Емануел Кулио от домакините пропусна дузпа, но после довкара топката от самата голлиния.

Загубата остави Сепси на 14-о място в класирането с едва 10 точки. След тима на Димитров и Чунчуков само само Динамо (Букурещ) и Академика (Клинчени).