Два гола,два червени картона и много нерви на Хебър-Царско село

0
-
-

Хебър и Царско село завършиха 1:1 в контрола, играна в Пазарджик. Домакините поведоха в 68-ата минута чрез Живко Петков, но с гол на Димитър Костадинов столичани изравниха 6 минути по-късно.

Двубоят ще се запомни с червените картони на бразилското крило на „царете“ Андерсон и защитника на Хебър Живко Хаджиев. В 10-ата минута двамата се сдърпаха край тъчлинията и реферът ги изгони. Любослав Пенев умишлено остави отбора си да играе с 10 души, докато домакините веднага пуснаха нов футболист. След десетина минути игра 10 срещу 11 на терена се появи Християн Чипев. Именно пред него се откриха най-добрите положения за гол преди почивката. Най-напред получи добра топка в 36-ата минута от Димитър Костадинов, но игра с ръка при поемането на топката, 4 минути по-късно негов удар бе избит в корнер.

През второто полувреме Царско село притисна домакините, но първият гол беше във вратата на резервата Михаил Иванов. В 68-ата минута след центриране от пряк свободен удар, Евгени Игнатов насочи топката към вратата, тя се удари в напречната греда, върна се в терена и Живко Петков я довкара.

Гостите изравниха в 74-ата минута чрез Димитър Костадинов, но в основата на попадението беше Мартин Кавдански, който пое топката в своята половина и направи почти 30-метров рейд преди да асистира за гола.