0
levski zenit stanislav ivanov
-
-

Левски загуби и втората си проверка от лагера в Австрия. „Сините“ изиграха много добър двубой срещу Зенит, но в крайна сметка отстъпиха с 0:1. Победното попадение за руския шампион пък падна от дузпа, в самото начало на вторите 45 минути.

Първата чиста ситуация се откри пред Зенит, само след 240 секунди игра. Руснаците организираха светкавична контра, при която Сардар Азмун остана сам срещу вратаря. Дебютиращият в този мач Милан Миятович обаче отрази удара на нападателя.

Следващата интересна ситуация дойде чак в 37-ата минута. Иван Горанов с мощна тупалка от сериозна дистанция насочи топката към горния десен ъгъл. Лунев обаче успя да избие в корнер.

В даденото продължение на полувремето капитанът на „сините“ в този мач пробва нова далечна тупалка, но този път бе далеч от целта.

По-малко от 90 секунди след началото на втората част, Каргас фаулира в наказателното поле Смолников, за което главният арбитър отсъди дузпа. Милан Миятович хвана посоката, в която Сардар Азмун стреля от бялата точка, но топката мина над ръката му за 0:1.

Левски можеше да изравни светкавично. В 50-ата минута Станислав Иванов пусна триково към Мариани, който с плътен удар от границата на наказателното поле насочи топката в долния десен ъгъл. Андрей Лунев обаче плонжира и изби. Малко по-късно отново швейцарецът пробва удар от дистанция, но този път право във вратаря.

В 55-ата минута Илия Юруков смени Хали Тиам.

В 64-ата минута Паулиньо стреля извън наказателното поле, но твърде слабо и право във вратаря.

2 минути след това Илия Димитров влезе на Станислав Костов.

Веднага след смяната Зенит можеше да удвои аванса си. Матиас Краневитер стреля към долния десен ъгъл, но Миятович показа страхотен рефлекс и изби.

Левски отговори далечен шут на Мариани, уловен от Лунев.

В 78-ата минута Франко Мазурек Мартин Д. Петков влязоха в игра на местата на Паулиньо и Станислав Иванов.

В последната минута Зенит стигна до второ попадение, което обаче бе отменено заради нарушение в атака.

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, 6. Ивайло Найденов, 19. Янис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов, 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов, 7. Паулиньо, 29. Станислав Костов

ЗЕНИТ: Андрей Лунев, Игор Смолников, Бранислав Иванович, Ярослав Ракитски, Юрий Жирков, Кристиан Нобоа, Леон Мусайев, Емилиано Ригони, Себастиан Друиси, Александър Ерохин, Сардар Азмун

Резерви: Михаил Кержаков, Егор Бабурин, Никита Гойло, Денис Терентиев, Емануел Мамана, Миха Мевля, Елмир Набиулин, Магомед Оздоев, Матиас Краневитер, Азвевадо Ернани, Роберт Мак, Антон Заболотний, Данил Прокхин, Андрей Мостовой