Дунав взе речното дерби с Доростол и е на 9 точки от Втора лига

0

С голове на Преслав Петков и Алекс Кирилов през първото полувреме, Дунав успя да победи Доростол на ст. „Луи Айер“ в Силистра с 1:2 и е на 3 победи от официалното завръщане във Втора Лига. Двубоят бе от 20-ия кръг на Североизточната Трета лига и това е 18-а победа за лидера.

Още в началните секунди Преслав Петков уцели гредата на пазената от Димитър Драголов врата. Домакините отвърнаха с пропуск на капитана Георги Димитров. „Драконите“ владееха топката и търсеха повече атаката. Съперникът им не се затвори в глуха защита, но действаше по-прибрано.

Преслав Петков откри резултата с бомбен шут от дузпата след центриране на съотборник в 21-ата минута. Десетина по-късно Александър Кирилов удвои с глава.

В 34-ата пък Сонер Хюсеин финтира русенския вратар, който го фаулира и съдията отсъди дузпа, която Георги Димитров реализира за окончателното 1:2.

В оставащото време гостите създадоха още голови положения. В 60-ата минута Преслав Петков за втори път уцели гредата. След това силистренци заиграха по-смело и открито. В 80-ата Севдалин Стайков стреля с глава, но право в ръцете на Винченцо Ангелов. Накрая влезлия като резерва Кристиан Тасков излезе сам срещу Драголов, но не успя да се разпише.