Дубълът на ЦСКА-София громи със 7:1, синът на Петър Жабов блести

0
cska 2 dubal otbor

Дублиращият тим на ЦСКА-София разгроми със 7:1 друг отбор от Югозападната Трета лига – Гранит Владая. Контролата се състоя на базата на националите в Бояна.

Още в 1-вата минута крилото Илиян Антонов изведе в наказателното поле Павел Жабов и той отклони топката в мрежата за 1:0. Както е известно, двамата водиха подготовка с първия отбор в Турция и взеха участие в няколко от контролите. Четири минути по-късно Антонов шутира, противниковият вратар изби топката, която попадна в Георги Димитров и той не сгреши за 2:0. В 15-ата минута отборът на Гранит успя да намали от дузпа за 1:2. В 35-ата минута Алесандро Николов след самостоятелен рейд преодоля защитниците на съперника и изпрати топката в мрежата за 3:1.

ЦСКА-София доминираше и през второто полувреме. Павел Жабов изведе отдясно Петко Панайотов и последният с изстрел от движение прати топката неспасяемо за 4:1. В 67-ата минута Жабов изведе и Илиян Антонов, а резултатът стана 5:1. В 80-ата минута Венци Иванов след самостоятелен пробив по десния фланг насочи кълбото към свободния Кристиян Едуард. Халфът отклони топката в опразнената врата за 6:1. Армейците оформиха крайния резултат в 90-ата минута с гол на Александър Кожухаров. Над всички на терена бяха Антонов и Жабов, отбелязва „Тема спорт“.