Дубълът на Спартак пропусна дузпа,но 2 автогола му донесоха победата срещу Дунав

0
-
-

Спартак II (Варна) надви у дома Дунав II (Русе) с 3:1. Двубоят е от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините два пъти изпълниха една дузпа, но не достигнаха до гол. Съперникът обаче им помогна с два автогола. Първата половина от мача протече равностойно.

В 30-ата минута Георги Петков нахлу в полето на варненци и с шут по диагонала изведе русенския тим напред в резултата. С гол пасив, спартаковци започнаха по-активно второто полувреме. В 66-ата минута настана суматоха пред вратата на Дунав и Преслав Банков насочи топката във вратата на отбора си – 1:1. В 73-ата минута рефера отсъди дузпа за нарушение срещу Стефан Стефанов. Светослав Николов стреля от бялата точка, но русенския вратар Даниел Николов спаси.

Съдията обаче даде знак 11-метровия удар да бъде изпълнен отново. Стражът на Дунав за втори път излезе победител от двубоя с варненския състезател. В 82-ата минута Стефанов направи пореден пробив, центрира, топката се удари в русенския капитан Преслав Папарков спря в мрежата на Дунав за 2:1. Накрая влезлия като резерва Баръш Николаев се вряза в наказателното поле и с удар по диагонала вкара третия гол за Спартак.