Белгия не убеди срещу Канада, но започна с победа на Мондиал 2022

0
belgium123
-
-

Белгия не убеди, но успя да започне с победа участието си на Световното първенство в Катар, след като се наложи с минималното 1:0 срещу Канада. Единственото попадение в двубоя отбеляза Мичи Батшауй.

В 10-ата минута след удар на Тейжон Бюканън, топката бе отбита с ръка от Яник Караско в наказателното поле на Белгия. Главният рефер на двубоя Джани Зиказве отсъди 11-метров наказателен удар. С изпълнението на дузпата се нае голямата звезда на „кленовите листа“ Алфонсо Дейвис, който прати топката в десния ъгъл на вратата, но Тибо Куртоа демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Джуниър Хойлет бе изведен зад гърба на защитата на Белгия в 16-ата минута, там той бе посрещнат от Тоби Алдейвайрълд, но все пак офанзивният футболист на Канада шутира. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

Белгия поведе с 1:0 в 44-ата минута, когато Тоби Алдервайрелд даде дълго подаване за Мичи Батшуай, който избяга зад гърба на отбраната и стреля с едно докосване, за да изпрати топката във вратата на Милан Борян.

Естакийо центрира в наказателното поле на Белгия в 48-ата минута, след което Джонатан Дейвид засече с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

След центриране в наказателното поле на Белгия в 80-ата минута, Кайл Ларин се извиси над всички и стреля с глава, но Куртоа внимаваше и отрази.

Де Бройне навлезе с дрибъл през средата на терена и отправи изстрел в 84-ата минута, но топката премина малко над напречната греда.

Така Белгия започна с победа участието си на Мондиал 2022 в Катар.