0
etar 2
-
-

Чудесна победа с 3:1 изкова младият тим на Етър-2 в първото си пролетно домакинство срещу Вихър (Славяново). „Виолетовите“ започнаха силно и за четвърт час вкараха един гол, а пропуснаха поне още три. Още във 2-ата минута Александър Краев отляво изведе Александър Иванов, който от чиста позиция би до гредата. После Благовест Ангелов бе изпреварен в последния момент от защитник.

В 7-ата минута Калоян Ненчев проби отляво и центрира, а Росен Върбишки с глава откри резултата – 1:0. Далечен удар на Александър Иванов бе уловен от вратаря. Постепенно обаче гостите пренесоха играта напред и вратарят на етърци Димитър Пантев улови два удара. За „Етър“ пък Калоян Ненчев отблизо не успя да удвои резултата.

И втората част започна с положение за „Вихър“ – Благовест Ленков се измъкна сам срещу вратаря, но би в него. Александър Иванов в 55-ата минута направи рейд и изведе Радостиан Димитров за 2:0. Съперникът обаче върна интригата с гол в 70-ата минута, когато Митко Русанов се измъкна от засадата и прокара топката под вратаря за 2:1.

Мачът стана двуостър и оспорван, Константин Генков пропусна да изравни, а пред отсрещната врата след пробив на Радостиан Димитров защитник изби от голлинията. Всичко се реши в 83-ата минута, когато Радостиан Димитров бе изведен от дълбочина, напредна и с удар под плонжа на вратаря вкара за 3:1.

Доста спорни отсъждания на рефера обаче изнервиха играчите и на двата отбора, които в 87-ата минута здраво се счепкаха на терена и червени картони получиха Димитър Колев от „Етър“ и Константин Генков от „Вихър“.

Етърци имат вече 25 т. и са само на точка от петото място, в следващия кръг гостуват в Червен бряг.