Дубълът на Етър с класика срещу Боруна

0
etar 2

Вторият отбор на „Етър“ грабна чудесна победа с 3:0 като гост на „Боруна“ (Царева ливада) в 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. И трите попадения за младите „боляри“ паднаха в последните 20 минута на двубоя.

Етърци бяха с къса резервна скамейка – само 4 полеви играчи и вратар, поради кадрови проблеми. За домакините обаче бе наказан опитният им голмайстор Васил Андреев, “Боруна” бе и без старши треньора си Христо Кирилов на резервната скамейка поради наказание.

Мачът бе много оспорван, с твърди влизания, довели до десетина жълти и един червен картон. Голове обаче не паднаха чак до 70-ата минута, когато капитанът на „виолетовите“ Георги Иванов ги изведе напред в резултата – 0:1. Пет минути преди края последва дузпа за „Етър“ за игра с ръка в наказателното поле, а домакините останаха и с десет души. От бялата точка Светломир Събев бе точен за 0:2. В последните секунди на срещата Калоян Ненчев асистира на Александър Иванов, който направи победата класическа.

„Етър-2“: Димитър Пантев, Росен Върбишки, Александър Краев, Благовест Ангелов, Георги Иванов, Денис Мартинов, Светломир Събев, Димитър Колев, Костадин Белалиев, Калоян Ненчев, Йоан Маринов.