Дубълът на Етър отнесе Академик

0
-
-

С класическа победа 3:0 над свищовския „Академик” завършиха домакинствата си за полусезона играчите на дублиращия тим на „Етър”. С два гола се отличи Кристиян Кънчев, а с гол и две асистенции – Христо Марков.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута – Марков проби отдясно и центрира пред вратата, където Кристиян Кънчев с глава опъна мрежата за 1:0. През първата част „студентите” така и не създадоха работа за вратаря Иван Георгиев, въпреки че играха открито и също атакуваха. В 23-ата минута Димитър Динев центрира отляво от фаул и вратарят Владимиров изпусна топката, но етърци не успяха да я насочат в мрежата. Първата възможност за гостите бе десет минути по-късно, когато след подаване отдясно Мартин Колев отблизо прати топката покрай десния стълб.

„Етър” удвои аванса си в 40-ата минута – отново Христо Марков центрира, но този път отдясно и пак Кристиян Кънчев с хубав плътен удар от въздуха направи 2:0. В самия край на полувремето Байдаков можеше да вкара трето попадение, но ударът му с глава бе спасен от вратаря Владимиров.

Втората част започна с трети гол за етърци, който окончателно реши изхода от мача. Христо Марков проби отдясно и от малък ъгъл вместо да подава, реши да бие сам в далечния ъгъл, като вкара много красиво попадение за 3:0. В 67-ата минута и защитникът Димитър Цонев можеше да се разпише след центриране отдясно, но ударът му с глава бе избит от бранител от голлинията.

Едва в последните 20 минути „Академик” натисна и потърси поне почетен гол. Първо удар на Сонер Хюсеин бе уловен от Иван Георгиев, а в 71-ата минута Симеон Бойчев шутира и Георгиев извади удара, но добавката на Сонер Хюсеин нацели напречната греда. В заключителните минути вратарят на етърци първо улови удар на Димитър Костадинов, а после изби и изстрел на Кристиан Аначков и свищовлии така и не стигнаха поне до почетен гол.

Заслуженият успех на етърци ги прати на 13-ото място в класирането с актив от 17 точки, а до края им предстоят гостувания край Дунава – на “Левски” (Лом) и “Първа атомна” (Козлодуй).

„Етър-2”: Иван Георгиев, Юлиян Райков (69 Кристиян Иванов), Димитър Цонев, Теодосий Райков, Милен Савов, Димитър Динев, Борислав Марков, Стивън Манолов (65 Калоян Митев), Кристиян Кънчев (82 Матьо Гагов), Димитър Байдаков (82 Антониян Харалампиев), Христо Марков (82 Марио Балъков).