Дубълът на Черно море с нова класическа победа,лидер е на Североизток

0
chernomoretz cherno more 2 dubal (12)
-
-

Вторият отбор на Черно море (Варна) спечели в Русе с 3:0 срещу дубъла на Дунав и дръпна на върха в класирането. Срещата е от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана интересен двубой. Селекцията на Иван Николов бързо взе преднина. Берк Бейхан проби отляво, подаде на ъгъла на наказателното поле, където Толга Мюрвет преодоля съперник и стреля за 0:1.

Домакините отвърнаха с удар, след който топката премина на сантиметри от външната страна на страничната греда. Кристо Яначков се справи с шестима и вкара втория гол за „моряците“, секунди преди почивката. В 70-ата минута Бейхан центрира, настана суматоха, вратаря на Дунав изби топката в краката на Яначков, а той я насочи в мрежата му – 0:3. Домакините пък уцелиха гредата от фаул.