Драма в Бистрица! ЦСКА-София обърна 10 от ЦСКА 1948 с гол в 94-ата минута (ВИДЕО)

0
cska otbor ulaus skarshem
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица гостите се наложиха с 2:1. За успеха роля изигра и фактът, че домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко.

ЦСКА 1948 можеше да поведе след малко повече от 180 секунди игра. Карагарен проби отдясно, след което намери на точката за изпълнение на дузпа Радослав Кирилов. Последният стреля без забавяне, но Бусато със страхотен рефлекс изби в корнер.

По-малко от 2 минути след това пък ЦСКА-София пропусна чудесна възможност. Шопов изведе Хайнц, който излезе сам срещу вратаря, но стреля право в него.

ЦСКА 1948 поведе в 11-ата минута. Педриньо центрира прекрасно с външен фалц, а от 8-9 метра Сердюк засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 16-ата минута Радослав Кирилов бе изведен на добра позиция в наказателното поле. Ударът му обаче бе слаб и не затрудни Бусато. В ситуацията пък бе маркирана и засада.

В 33-ата минута, след центриране от фал и разбъркване в наказателното поле на домакините, топката можеше да влети в мрежата, но Василев изчисти пред голлинията.

В 44-ата минута се получи сходна ситуация. В крайна сметка този път удар на Юга бе избит току пред голлинията.

Секунди след това ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Неделко Пишчевич влезе грубо в краката на Марселиньо, за което той получи втори жълт и съответно червен картон.

В 54-ата минута далечен удар на Сердюк бе избит в корнер от Бусато.

ЦСКА-София отговори с неточен шут от наказателното поле на Шопов.

Скоро след това Стойчев центрира в наказателното поле, Хайнци засече с глава, но покрай дясната греда.

В 64-ата минута Вион с удар от въздуха насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата. Маринов обаче плонжира и улови сигурно.

ЦСКА-София изравни 120 секунди по-късно. Линдсет много технично с едно докосване изведе Данило Асприля, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:1.

В 73-ата минута ЦСКА 1948 можеше да възстанови аванса си. Центриране от корнер бе отклонено с глава. Топката стигна на ъгъла на вратарското поле до Антонио Вутов, който от чиста позиция обаче стреля изключително неточно.

В 87-ата минута Шакич центрира отдясно. Топката обаче се насочи към вратата, но мина на сантиметри над напречната греда.

ЦСКА-София стигна до победата в 4-ата минута на даденото продължение на мача. В герой се превърна Улаус Скаршем, който получи на границата на вратарското поле, откъдето не сгреши за крайното 1:2.