Драма с дузпи реши благотворителния турнир за деца на починали служители на МВР (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

XI традиционен благотворителен турнир за деца на починали служители от системата на МВР приключи изключително драматично. До последния мач на 2-дневната надпревара, проведена на футболните игрища в бургаския комплекс „Славейков“, достигнаха отборите на Пожарна Айтос и МВР Карнобат. Редовното време приключи при резултат 1:1. Карнобатлии поведоха с гол на Тодор Тодоров през първото полувреме. През втората част обаче съперниците им изравниха с попадение на Георги Драгиев. При ударите от бялата точка полицаите показаха по-точен мерник от пожарникарите и се поздравиха с успеха.

Всички участници в надпреварата обаче бяха категорични, че най-важното не е

[sociallocker id=40025]

победата, а участието, за да се помогне на благородната кауза. За пореден, единадесети, път Павлин Ковачев бе направил стройна организация на турнира и всичко премина чудесно. При закриването на турнира, той обяви чудесната новина, че за децата са събрани над 8 хиляди лева.

За поредна година турнирът бе уважен от МВР-Видин, като този път те бяха единствените български представители, извън бургаския регион. Полицаи от Враца и Скопие пък подпомогнаха каузата със суми по банков път. На надпреварата присъства Зоран Стойчев – председател на ИПА Пирот от Република Сърбия.

„Благодаря на абсолютно всички, които се включиха в надпреварата и на тези, които не успяха, но бяха съпричастни по някакъв начин с нас. Надявам се догодина неприятностите с COVID-19 да са отминали и турнирът да придобие още по-голяма масовост“, коментира пред KotaSport.com организаторът Павлин Ковачев.