0
Снимка: facebook.com/PFCDobrudja1919
-
-

„Добруджа“ победи третодивизионния румънски „Глория“ (Бъняса) с 5:1 в контрола на стадион „Дружба“ в Добрич.

На почивката домакините водеха с 2:0, като това бе най-малкото, с което се отърваха гостите, които бяха тотално надиграни. Първият гол падна в 24-ата минута след чудесна атака на „жълто-зелените“. Милен Савов центрира отлично след двойно подаване с Божидар Чуканов по десния фланг, Денислав Ангелов свали с гърди към Ивайло Лазаров и той от движение откри резултата. В 35-ата минута Янчо Андреев получи топката по земя в наказателното поле след пробив отляво на Стефан Статев и покачи на 2:0.

Треньорът на „Добруджа“ Сашо Ангелов направи цели 9 смени на почивката, а футболистите му продължиха да доминират над съперника. В 50-ата минута Метин Халил покачи на 3:0. След третия гол гостите успяха да върнат едно попадение при единствената си по-сериозна атака, но с попадения на Мартин Милушев в 78-ата и Павел Георгиев от дузпа в 90-ата минута резултатът придоби закономерно изражение – 5:1 за „Добруджа“.

Така след 4 изиграни контроли „Добруджа“ има 3 победи и 1 загуба. Следващата проверка ще бъде в събота срещу „Аксиополис“ в Чернавода. Това ще бъде втори мач между тях, след като преди 4 дни жълто-зелените победиха отбора, воден от Петре Григораш, с 2:0.