0
56985568 2284757768277623 5041432216907808768 n
-
-

В мач от Североизточна трета лига „Добруджа“ победи „Устрем“ (Дончево) с 3:0 пред около 500 зрители на стадион „Дружба“ в Добрич.
Домакините имаха множество добри възможности през първото полувреме, но оползотвориха само една от тях. В 26 мин. Кристиян Петков засече топката с глава, тя първо срещна страничната греда, а след това влезе във вратата. Вторият гол също падна след центриране. В 60 мин. Янчо Андреев бе точен с глава за 2:0. В 76 мин. Кристиян Петков се разписа за втори път в мача. Той навлезе в наказателното поле и стреля неспасяемо за крайното 3:0. На три пъти през второто полувреме Кристиян Димитров изпробва с далечни удари рефлекса на вратаря на „Добруджа“, но Иван Василев се справи с опасните изстрели на бившия капитан на жълто-зелените.
На загрявката контузия получи голмайсторът на добричлии Галин Стоянов. Той бе заменен в стартовия състав от най-младия в групата – Стефан Митев, който изигра много силен мач. Още един добруджанец напусна терена принудително – през второто полувреме халфът Антоан Вълчев получи контузия в рамото. В началото на следващата седмица изследванията ще покажат какво е състоянието на двамата контузени и кога ще са готови да се върнат в игра.
Победата над „Устрем“ е осмата поредна за „Добруджа“ от началото на първенството. Вече седем поредни шампионатни мача лидерът в Североизточна трета лига запазва вратата си суха.