Добруджа пречупи Созопол на старта на пролетния полусезон

0

Отборът на Добруджа започна с победа пролетния дял от шампионата на Втора лига. Добруджанци се наложиха с 2:1 над Созопол в двубой от 18-ия кръг.

Нефтохимик започна с тежка загуба у дома футболната пролет(СНИМКИ)

Възпитаниците на Светослав Петров прекъснаха серията си от две поредни загуби, с които завършиха първата част от сезона. Новото попълнение Преслав Петров откри в шестата минута с първия си гол за Добруджа ,а Деян Молдованов в 32-та минута успя да изравни за Созопол. С първата си атака след почивката Цветан Илиев донесе победата на тима от Добрич.

С тази победа Добруджа се изкачи до 11-ата позиция, като изпреварва Струмска слава и събира в актива си 19 точки. Созопол от своя страна прекъсна добрата си форма след три поредни победи и остава с 20 точки след 16 мача.