Димитър Димитров: Това представяне трябва да ни е обеца за ухото

0
-
-

Старши треньорът на Берое Димитър Димитров бе доста критичен относно представянето на своите футболисти, въпреки победата с 4:3 срещу Пирин и продължаването към осминафиналите за Купата на България.

Димитров заяви, че това трябва да е обеца за ухото. Освен това похвали своите играчи за характера и волята, която демонстрираха.

Когато подцениш един мач, в процеса на срещата много трудно може да промениш своята настройка. Беше ми ясно от самото начало, че много трудно ще се върнем в срещата, след като получихме гол още в 5-ата минута“, коментира Димитров.

Хубаво е, че намерихме сили, че в последните 10 минути не само изравнихме, но и спечелихме. От средата на второто полувреме нашият отбор беше много по-активният. Това трябва да ни е обеца на ухото, че не трябва да се подценява нито една среща. Ако влезем с такава нагласа, може да загубим всеки един мач.“

Отборът на Пирин се измори, а ние стояхме по-добре физически в последните минути.“

Това са опитни футболисти, които са минали през Лудогорец, ЦСКА, играли са за националните гарнитури. Преслав, който е изразен голаджия успя да ни матира. Със смените, които направихме променихме много мача в наша полза, въпреки лошия ден. Показахме сили и излязохме победители от този мач.“

В мачовете, които ни остават до края трябва да търсим максимума във всяка една среща. Трябва да спечелим на всяка цена във Велико Търново“, каза още Димитър Димитров.