Берое показа невероятен характер и елиминира Пирин в луд, луд мач

0
-
-

Берое се класира за осминафиналите на Купата на България, след като постигна изключително луда победа с 4:3 срещу Пирин Благоевград. Пирин водеше в резултата с 3:1 до 81-ата минута, но Берое показа невероятен характер и обърна мача в заключителните десет минути на срещата, реализирайки три гола във вратата на съперника.

Пирин поведе още в 5-ата минута. Станислав Манолев проби по левия фланг, където десният Джунейт Али го нямаше. Манолев беше необезпокояван и центрира в наказателното поле на Берое, където Християн Василев увисна жестоко. Топката стигна до Джон Аийна, който изпревари Крум Стоянов и подаде към Преслав Йорданов, който с глава прати в опразнената врата. Християн Василев бе изключително неориентиран в ситуацията.

Джунейт Али центрира в наказателното поле на Пирин в 18-ата минута, а Еривалдо стреля с глава, но в аут.

Еривалдо си отвори много добро пространство в 21-ата минута и стреля, но Франческо Руберто плонжира и спаси.

Спас Георгиев отново направи за смях Али в 23-ата минута, като проби през неговата зона и центрира в наказателното поле на Берое, където Джон Аийна бе изпуснат и стреля с глава, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Християн Василев.

Берое организира много добра атака в 26-ата минута. Фал подаде към Октавио, който направи отличен пробив и успя да продължи към Еривалдо, който нахлу в наказателното поле на Пирин и стреля от малък ъгъл, но топката срещна десния стълб на вратата на Руберто.

Пирин можеше да вкара втори гол в 39-ата минута, когато Преслав Йорданов подаде към Спас Георгиев, който се измъкна от Илиас Хасани в наказателното поле на Берое и стреля, но встрани от вратата на Християн Василев.

Берое успя да изравни резултата в 41-ата минута. Октавио пусна към Иван Минчев, който с чудесен пас изведе Гаюс Макута сам срещу Руберто, а той с удар покрай вратаря не пропусна да вкара.

Пирин бързо си възстанови аванса в резултата. В добавеното време на първата част Али отново бе пасиве в дефанзивен план и бе надигран от Спас Георгиев, който центрира в наказателното поле на Берое, където Преслав Йорданов бе изпуснат от Хасани и Мезаг и вкара топката във вратата на Християн Василев.

Съдията Николай Йорданов свири много спорна дузпа за Берое в 50-ата минута за игра с ръка на Николай Бодуров в наказателното поле на Пирин. Иван Минчев застана зад топката, но Руберто спаси.

Берое направи много сериозен пропуск в 57-ата минута, когато Крум Стоянов центрира в наказателното поле на Пирин, където Алиун Фал стреля, но Руберто спаси.

Пирин поведе с 3:1 в 66-ата минута. Домакините организира много добра контраатака. Станислав Манолев подаде към Антон Карачанаков, който пусна към изпуснатия от защитата на Берое Преслав Йорданов. Той остана сам срещу Християн Василев и прокара топката между краката му.

Берое намали своя пасив – 2:3 в 81-ата минута. Александър Цветков пусна отличен извеждащ пас към Алиун Фал, който бе сам срещу Франческо Руберто и прокара топката между краката му, пращайки топката във вратата му.

Берое успя да изравни резултата в 84-ата минута. Алиун Фал бе оставен непокрит в наказателното поле на Пирин и с точен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Руберто.

Иван Минчев се опита директно от корнер да вкара гол в 89-ата минута, но Руберто се намеси и спаси.

Съдията Николай Йорданов свири втора дузпа за Берое в добавеното време на срещата, след като Алиун Фал бе изпуснат от защитата на домакините, а след това спънат от Руберто в наказателното поле. Гаюс Макута застана зад топката и хладнокръвно реализира, носейки победата на Берое над Пирин с 4:3.

Така Берое се класира за осминафиналите на Купата на България.