0
deq lukoil neftohimik 16
-
-

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха четвърта победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха като гости над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:14, 25:18, 18:25, 25:12) в мач от девети кръг на първенството, изигран в зала „Добротица“.

Бургазлии са седми в класирането с 14 точки (4 победи, 5 загуби), добруджанци са 12-и с 0 точки (9 поражения).

Гостите бяха водени от помощник-треньора Андрей Николов в двубоя.

В първите две части състезателите на Дея диктуваха положението, като поведоха в мача без особени проблеми. Третият гейм тръгна равностойно (8:8), след което домакините набраха инерция. Добричлии намалиха пасива си на 1:2 гейма след 25:18.

Решителната четвърта част премина изцяло под доминацията на Георги Братоев и съотборниците му, които бяха безапелационни и не допуснаха особена съпротива.

Най-резултатни бяха трима играчи на бургаския клуб – Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров и Димитър Дулчев, които отбелязаха по 13 точки (3 аса) (5 аса, 1 блокада) (2 аса). Стефано Патриарка бе отличен за MVP на срещата. За съперника Жулиен Георгиев отново бе над всички с 21 точки (2 аса, 1 блокада).

В следващия кръг Дея среща Черно море (Варна), на 9 декември (петък). Добруджа излиза срещу Нефтохимик ден по-късно./ bgvolleyball.com